Наурыз-күн күнтізбесі бойынша жаңарудың және жаңа жылдың басталуының мерекесі. Жақсы рухтардың түсуіне сенуден басқа, мереке көктем мезгілінде табиғаттың жаңаруы басталып, жаңа жылдық цикл басталатынын түсінумен байланысты. Дәл осы күннен бастап Гүлдер ағаштарда гүлдей бастайды, дала жасыл шөптермен және жаңа шөптермен жабылған, олар жануарларға тамақ береді, сәйкесінше адамдарға тамақ береді.

Ұлы Наурыз өзінің мерекелік "шаңырағының" астында еліміздің көпұлтты халқын біріктіреді! Наурыз мейрамы-бұл табиғаттың оянуының көктемгі жарқын мерекесі, ол ең жарқын және ардақты тілектердің орындалуына оптимизм мен үміт ұялатады.

Мақсаты: жас ұрпаққа ұмытылған дәстүрлер мен әдет-ғұрыптарды көрсету, еске салу.

Міндеттері: ата-бабаларымыздың тұрмысымен танысу, дала көшпенділері-қазақтардың жоғары дамыған мәдениетін әндер, билер, қозғалыстар арқылы көрсету, халқымыздың ұлттық мәдениетіне деген патриоттық сезімін және құрмет сезімін оятуға ұмтылу.
Жоспарға сәйкес біздің мектепте келесі іс-шаралар өткізілді:

1. Мақсаты: Қазақстан Республикасының әрбір азаматы ана тілін пайдалануға, қарым-қатынас, тәрбие, оқыту және шығармашылық тілін еркін таңдауға құқылы; тілдер, әртүрлі ұлттардың дәстүрлері туралы білімдерін кеңейту; ана тіліне және өз еліне деген сүйіспеншілік пен құрметке тәрбиелеу; мемлекеттік тілді білуге деген қызығушылықты ояту; халықтың мәдени мұрасын зерделеу арқылы патриотизмді қалыптастыру. Іс-шара барысында балалар тапсырмаларды орындау үшін топтарға бөлінді. Балалар "туған шақ" тақырыбында бір сөз жазылған парақшаны алды, олар өздеріне жұп табуға (сөз тіркесін жасауға) мәжбүр болды. Содан кейін балалар "қазақ тілі" тақырыбында кластер құрастырды. Осыдан кейін кластерді қорғау болды.
  2. "Ата-баба өсиеттері" эссе жазу 5-11 сынып.мақсаты: адамгершілік қасиеттерді тәрбиелеу. Біз жиі ойлана бастаймыз: біздің қоғамымызда не болып жатыр? Неліктен біздің өмірімізде көптеген бақытсыздықтар болды: СПИД, нашақорлық, маскүнемдік, әдепсіздік, тірі ата-аналары бар балалардың жетімділігі, өмірге немқұрайлылық, терроризм және қылмыс? Біз моральдық құндылық принциптеріне аз көңіл бөлгендіктен емес пе? Мүмкін біз ғасырлар бойы ата-бабаларымыз қазір болып жатқан барлық нәрселерден қорғау үшін не жинағанын ұмытып кеткен шығармыз, бірақ біз оларды түсінбейміз, тыңдағымыз келмейді?. Балаларға тақырып өте ұнады, олар қуана ойлады.
  3. Театрландырылған қойылым (ертегі) 2-3 сынып мақсаты: балаларды қазақ халық ертегілерін ойнау тәсілдеріне үйрету. Ертегінің негізгі идеясын түсіне білу. Қол жетімді экспрессивті құралдарды (мимика, ым-ишара, қимыл және т.б.) қолдана отырып импровизацияны ынталандыру. Балаларды дауыс күшін, тембрді, сөйлеу қарқынын, кейіпкерге сәйкес басқаруға үйрету. 2-3 сынып оқушылары "ашкөз бай және Алдар көсе"ертегісін сахналады.
  4. Мақсаты: қазақ халқының салт-дәстүрімен, тарихымен, мәдениетімен, спорттық және қозғалмалы ойындарымен таныстыру. Дене шынықтыру мұғалімі Фриц О.в. іс-шаралар өткізді.
  5. "Наурыз" мерекесіне арналған қолөнер көрмесі. Наурыз-Қазақстан үшін әдемі әрі маңызды мереке. Дәл осы күні оқушылар мен жас балалар мұғалімдер мен тәрбиешілерді өз халқының мәдениеті, әдет-ғұрпы мен тарихы туралы білімдерімен таң қалдыруға тырысады. Сондықтан олар осы күні қолөнерді дайындайды. Мақсаты: оқушылардың Наурыз мерекесі туралы білімдерін кеңейту; * шығармашылық қабілеттерін, танымдық қызығушылығын дамыту; * адамгершілік қасиеттерді тәрбиелеуге, халық дәстүрлерін құрметтеуге, Отанға деген сүйіспеншілік сезімін, өз елі үшін мақтаныш сезімін тәрбиелеуге ықпал ету.

Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: Цаан Ю.Ю.