76 жыл бұрын Ұлы Отан соғысы фашистік әскерлердің жеңілісімен аяқталды. Берлинде Германияны тапсыру туралы актіге қол қойылды. Жеңіс күні бәріміз үшін үлкен маңызға ие. Бұл адамдар ата-бабаларының ерліктерін ұмытпауы үшін қажет. Балаларға соғыс туралы айту өте маңызды. Олар фашизмді жеңудің қандай бағаға ие болғанын білуі керек. Сондықтан, мереке қарсаңында біздің мектепте осы оқиғаға арналған іс-шара өтті.

Ұлы Отан соғысының 76 жылдығына арналған іс-шаралар жоспарына сәйкес 4.05.2021 ж.1-4 сыныптарда "ерлік сабақтары"сынып сағаттары өткізілді. Материалды таңдай отырып, педагогтар Отанын қорғаған балалардың ерліктері туралы естеліктерді сақтауға назар аударды. Әр түрлі мәліметтер бойынша, Ұлы Отан соғысы кезіндегі соғыс қимылдарына бірнеше ондаған мың кәмелетке толмағандар қатысып, жауынгерлік қызметі үшін ордендермен марапатталғаны белгілі. Сынып сағаттарын дайындаудағы құндылық бағдарлары Отан, Халық, тарих үшін патриотизмді қалыптастыру және әрбір оқушының ел, "үлкен" және "кіші" Отан тағдыры үшін өз жауапкершілігін сезінуі болып табылады. Балалар топтық жұмысқа, көргендерін және естігендерін талқылауға белсене қатысты. Сабақта мұғалімдер әр түрлі іс – әрекеттерді шебер қолданды-оқу, әңгіме, Батыр балалар туралы фильмдерден үзінділер көру, сурет салу, музыкалық материалды тыңдау. Әрине, балалар "халықтың жады" дегеннің не екенін түсінді, олар түсінеді

"Бейбітшілік көгершіні" флешмобы 4-6 мамыр аралығында біз балалармыз, мектеп оқытушылары "бейбітшілік көгершіні" флешмобына қатыстық . Біз "көгершіндердің салютін"іске қостық. Балалар мен оқытушылар көгершіндерді салды, ардагерлерге, сыныптастарына, мемлекетіміздің барлық тұрғындарына құттықтаулар, тілектер жазды және оларды мектептің екінші қабатындағы фойедегі стендке орналастырды.

2021 жылғы 4 мамырда "Зуев жалпы білім беру мектебі" КММ-де дебаттық турнир өтті.

Тақырыбы: "адамзат Екінші дүниежүзілік соғыстан құтыла ала ма?"

Мақсаты: оқушылардың Ұлы Отан соғысы тақырыбына деген қызығушылығын қолдау және оқушылардың тарихты бұрмалауға деген теріс көзқарасын қалыптастыру.

Міндеттері:

- XX ғасырдың дүниежүзілік және отандық тарихы бойынша білімді жүйелеу, жиналған ақпаратты бағалау. Ақпараттық мәдениетті арттыру және екінші дүниежүзілік соғыстың ажырамас бөлігі ретінде Ұлы Отан соғысы тақырыбындағы оқушылардың көкжиегін кеңейту.

- Оқушылардың танымдық белсенділігін дамыту. Ұжымда жұмыс істеу, тарихи білімді күнделікті өмірде іс жүзінде қолдану, өз ұстанымын білдіру дағдыларын қалыптастыру.

- Шешендік әдістерді, ауызша сөйлеу дағдыларын игеру, көпшілік алдында сөйлеу, қарсыласты тыңдау және есту, пікірталас жүргізу, өз мүдделерін қорғау қабілеттерін дамыту.

- Басқалардың пікіріне төзімділік пен төзімділік сезімдерін тәрбиелеу, патриотизмді, адамгершілік позицияны қалыптастыру, отандастардың тағдырына қатысу сезімі.

"Жеңіс" және "Виктория" атты екі команда ойын барысында "екінші дүниежүзілік соғыстан құтылуға бола ма?». Балалар құжаттардан үзінділер алып, тарих сабақтарында алған білімдерін көрсетті. Екі команда да сенімді болды.

Төрешілер өз үкімін шығарды, қатысушылардың пікірлері екіге бөлінді, бірақ көпшілік "Жеңіс"командасының ұстанымын қолдады.

6.05 7-8 сынып оқушылары "құтқарылған әлемді еске алады"тақырыбында лэпбук орындады. Ноутбук-бұл 4 бұрылыстың қалтасы. Патриоттық тәрбие бойынша балалармен топтық және жеке жұмыста қолдануға болады. Оқу құралы дамып келе жатқан оқыту құралы болып табылады, заманауи технологияларды қолдануды қамтиды: шығармашылық қызметті ұйымдастыру технологиялары, коммуникативті технологиялар, жобалық технологиялар, ойын технологиялары. Мақсаты: Ұлы Отан соғысындағы орыс халқының ерлігі туралы балалардың білімін нығайту. Міндеттері:-жалпы ой-өрісін кеңейту арқылы білім алушылардың бойында адамгершілік-патриоттық сезімдерін тәрбиелеу. - Ұлы Отан соғысындағы оқиғалар туралы балалардың қарапайым білімін жарқын көріністер негізінде қалыптастыру. -Балалар қызметінің әртүрлі түрлері арқылы өскелең ұрпаққа адамгершілік-патриоттық тәрбиені дамыту, ата-аналармен жұмыс жүргізу, оларды отбасындағы патриоттық тәрбиеге тарту.

Жұмыстың осы түрінің арқасында балалар Ұлы Отан соғысы туралы көп нәрсе білді, соғыс туралы өлеңдерді жатқа біледі және қуана оқиды, батырлар қалаларын біледі және т. б.

6.05 "Жас Ұлан" балалар ұйымында тұрған балалар "Өлмес полк"өлеңін оқуға белсенді қатысты. Балалар өлең оқып, "Өлмес полк" портреттері аясында шығарма оқыды. Ал 9.05 Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 76 жылдығына арналған митингте сөз сөйледі.

4.05-тен 6.05-ке дейін ППИ үйірмесіндегі балалар жетекшісі А.В. Жиенбаевамен бірге ардагерді құттықтауға арналған ашық хаттар мен ескерткішке гүл шоқтарын қойды.

Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: Цаан Ю.Ю.