Зуев жалпы білім беретін мектебінде 1-11 сынып оқушылары арасында "балалардың терезеден шықпауы"тақырыбында бейнероликтер көрсетумен профилактикалық әңгіме өткізілді.

Бұл іс-шараның мақсаты: балалардың мектепте және үйде қауіп көздері мен қауіпсіз мінез-құлық ережелері туралы түсініктерін бекіту, өзін-өзі тануды, тез тапқырлық пен зейінді дамыту.

Бастауыш, орта және жоғары буында "ашық терезе – бала үшін қауіп" тақырыбында балалармен әңгімелер жүргізілді. Мұғалімдер оқушыларға мектептегі және үйдегі қауіпсіздік ережелерін еске салды. Осы тақырыпта қызықты бейнероликтер дайындалды. Ата-аналардың чаттарына "Абайлаңыз, ашық терезе"бейнеролигі жіберілді.

Шағын орталықта "үйдегі терезені жабыңыз бала"тақырыбында балалармен әңгіме өткізілді. Мұғалімдер оқушыларға ата-аналары үйде болмаған кезде қауіпсіздік ережелері туралы еске салды. Тәрбиешілер бұл мәселеге үлкен назар аударды, ата-аналарға келесі ұсыныстар берілді: сіз мұқият болуыңыз керек және пәтерлердегі балаларды бақылауыңыз керек, оларды терезелері ашық бөлмелерде қараусыз қалдырмаңыз. Кейбір ата-аналар балаларына терезе төсеніштерінде ойнауға рұқсат береді. Бала терезе төсенішінің ойын-сауық пен ойын-сауық үшін орын емес екенін білуі және түсінуі керек!

Ата-аналар үшін үй жағдайында қауіпсіз терезелер жасау бойынша жадынамалар әзірленді, жазғы кезеңде балалардың қауіпсіз жұмыспен қамтылуы мен бос уақытын ұйымдастыру мәселелері бойынша жеке әңгімелесулер өткізілді.

Аға топтың тәрбиешісі Фриц М. Н. "терезедегі қауіп"тақырыбында ОБЖ бойынша әңгіме өткізді. Өзіңізді және балаларыңызды қорғаңыз!