Туберкулез мемлекет пен қоғамның жіті назарында. Егер адамдар безгек, оба, тырысқақ, табиғи шешек сияқты көптеген аурулармен сәтті күресуді үйренсе, онда туберкулез созылмалы жұқпалы ауру ретінде қазіргі уақытта да өзекті болып қала беретін маңызды ұлттық және халықаралық проблема болып қала береді.

Дүниежүзілік туберкулезге қарсы күрес күніне арналған айлықты өткізудің мақсаты: оқушылар мен мұғалімдердің туберкулез туралы хабардар болуын және уақытылы медициналық көмекке жүгіну қажеттілігін арттыру; оқушылар мен ата-аналар, әсіресе жасөспірімдер мен жастар арасында салауатты өмір салтын насихаттау. Қазақстан Республикасында туберкулез бойынша жағдайды жақсарту үшін оқушылардың мінез-құлқын, проблемасына көзқарасын өзгерту мақсатында жұртшылықты туберкулез проблемасына тарту және олардың күштерін жұмылдыру.

Мектепте туберкулезді жұқтырудың алдын алу бойынша ақпараты бар тақырыптық стенд ресімделді. 1 наурызда 5-8 сынып оқушылары арасында "туберкулез туралы не білеміз?». 4 наурызда 10-11 сынып оқушылары Орыс тілі мұғалімі Веремейчик а.в. жетекшілігімен "туберкулез туралы не білу керек"тақырыбында баяндама жазды. 12 наурызда дене шынықтыру мұғалімі Фриц О.в. 1-4 сынып оқушыларымен "спорт біздің өмірімізде"атты іс-шара өткізді. 15 Наурызда әлеуметтік педагог О. Н. Каминская 6-11 сынып оқушылары арасында "Зиянды әдеттерге – Жоқ!». Қорытындылай келе айлығына балалар 1-5 кл орт туралы сурет "туберкулезді Тоқтатайық".

Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: Цаан Ю.Ю.