4 тоқсанның басында Зуев орта мектебінде кітап апталығы өтті. Елде де, біздің облыста да қиын кезең болғанына қарамастан - төтенше жағдай кезеңі, мектеп әдеттегідей жұмыс істейді, бірақ бұл балалардың көңіл-күйіне, әдебиетке деген қызығушылыққа және оқырмандарымыздың оптимизміне әсер етпеді.

Балалар кітабының апталығы-көңілді оқиғалар, жаңа әдеби ашылулар мерекесі. Кітапханада формасы мен мазмұны бойынша әртүрлі іс-шаралар өткізілді. Бұл әдеби ойындар, викториналар және басқа да іс-шаралар. Оқырмандар көңілді викториналарға, экология бойынша көңілді конкурстарға қатысты.

Аптаның бірінші күні Балалар кітабы апталығының ашылуы болды. 3-4 сынып оқушылары үшін А.С. Пушкиннің ертегілері бойынша "Ғажайып алаң" ойыны өткізілді. Интерактивті презентация ойыны дайындалды. Әр сыныптан үш ойыншы ұсынылды. Оқушылар ойынға белсенді қатысты. Ойынның финалисті 4-сынып оқушысы Тютюнников Роман болды.

Аптаның екінші күні "тірі планета"экологиялық ойыны өткізілді. Оған 5-6 сынып оқушылары қатысты. Оқушылар станцияларға саяхат жасады. "Өсімдіктер патшалығы" бірінші станциясында оқушыларға "өсімдіктерді біл", "ағашта қандай жапырақтар мен жемістер өседі?». "Төртінші артық" ойыны, "жұмбақтар" конкурсы өткізілді. Оқушылар өсімдіктер туралы жақсы білімдерін көрсетті.

"Жануарлар патшалығы" екінші станциясында "тірі жұмбақтар", "шағымдар"викториналық конкурстары өткізілді. Оқушылар жұмбақтарды шешіп, оқушыларға шағым жазған жануарларды болжады.

Үшінші станцияда "саңырауқұлақтар патшалығы" оқушылар саңырауқұлақтар туралы өлеңдер айтты.

Төртінші станцияда "экологиялық" оқушылар табиғат достарының ережелерін құрастырды.

Әр станцияда оқушылар өсімдіктер, жануарлар тіршілігінен және саңырауқұлақтардың қасиеттерінен қызықты деректерді оқыды.

Аптаның үшінші күні "өте қызықты, бәрі белгісіз" атты көрме өтті. Көрмеге келесі кітаптар қойылды: В. О. Шпаковский "қолөнерді ұнататындарға", в. п. Грошев "ойын-сауық экономикасы", Е. Егорова "тігуді үйрен", В. И. Жуковская "кішкентай үй энциклопедиясы", Р. Тимаев "өмір сүр, кітап!", Б. Розен "қағаздың керемет әлемі", М.Махлин" ойын-сауық аквариумы", и. Шнайдер" Парус операциясы", Е. Каневский"күнделікті өмірде үнемдеу сабақтары", Э. Роджерс" қызығушылыққа арналған Физика " және басқалар.

Аптаның төртінші күні бетбелгіге арналды. Оқушыларға бетбелгілер дайындау бойынша жадынама ұсынылды. Балалар өз шығармашылығын, шеберлігі мен ұқыптылығын көрсетті. Бетбелгілер қызықты болды.

Аптаның соңғы күні қорытындыланды. Белсенді қатысушылар грамоталармен марапатталды.

Мектеп кітапханашысы: Таран Татьяна Николаевна

Алтынсарин ауданы әкімдігінің білім беру бөлімінің Зуев орта мектебі " КММ»